Kurs Alpha plus

Nowy w wierze?

Zapraszamy do niezwykle popularnego programu treningowego odkrywającego podstawy wiary chrześcijańskiej. Przyjdź, posłuchaj, podyskutuj, daj się przekonać, poznaj ciekawych ludzi i wyrób sobie nowe, świeże zdanie.

Prowadzący: 

Katarzyna Beniak i Dorota Błaszkiewicz

Czas i miejsce: 

każda kolejna niedziela przed nabożeństwem o godz. 9.30  w CCZ (ul. Łąkowa 3/5) zaczynając od 29 września, koniec kursu 15 grudnia

Terminy:

  • I tura: 8 spotkań (każda niedziela październik – listopad 2019)
  • II tura: 8 spotkań (każda niedziela luty – marzec 2020)

Kurs Alpha – co to takiego? 

Kurs Alfa to cykl 12 spotkań, prezentujących przesłanie chrześcijaństwa w sposób przystępny i niewywierający presji. Jest to miejsce, w którym można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia. Alfa, choć przede wszystkim skierowana jest do ludzi, którzy nie chodzą do kościoła a chcieliby zaznajomić się z wiarą chrześcijańską, to jest to również odpowiednie miejsce dla chrześcijan, którzy pragną odświeżyć podstawy swojej wiary. To przyciąga różnorodną gamę gości, w tym ludzi w różnym wieku i o różnych poglądach. Niektórzy chcą rozpatrywać kwestie czy Bóg istnieje, co dzieje się po śmierci, inni przychodzą podyskutować o jakichś szczególnych zagadnieniach, zrozumieć wiarę innych ludzi, czy zgłębić sens życia.

Tematy:

Sesja 1: Kim jest Jezus?
Sesja 2: Dlaczego Jezus umarł?
Sesja 3: Na czym opiera się nasza wiara?
Sesja 4: Dlaczego i jak się modlić?
Sesja 5: Dlaczego i jak czytać Biblię?
Sesja 6: W jaki sposób Bóg nas prowadzi?
Sesja 7: Kim jest Duch Święty? Co czyni? Jak zostać napełnionym Duchem Świętym?
Sesja 8: Jak najpełniej przeżyć życie?
Sesja 9: Jak sprzeciwiać się złu?
Sesja 10: Czy Bóg dzisiaj uzdrawia?
Sesja 11: Dlaczego i jak mówić innym o Jezusie?
Sesja 12: A co z Kościołem?

Spotkania są dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o Chrześcijaństwie i są bezpłatne. Łącznie odbędzie się 8 spotkań w 2 terminach. Każde spotkanie kończy się wspólnym śniadaniem.

Zapisz się!

Bardzo prosimy o potwierdzenie swojej obecność na tym wydarzeniu. W razie ewentualnych zmian lokalizacji lub czasu będziemy mogli Cię o tym szybko poinformować. Do zobaczenia!

RSVP
Potwierdzam moją obecność!

I TURA (PAŹDZIERNIK – LISTOPAD)

Masz pytania? Napisz: biuro@cczwyciestwo.org